PDA

View Full Version : Attack on Titan (2013)

Yuspawn
06-02-14, 17:58
http://www.dodaj.rs/f/1z/AJ/CkDm7IQ/47347l.jpg

Several hundred years ago, humans were nearly exterminated by titans. Titans are typically several stories tall, seem to have no intelligence, devour human beings and, worst of all, seem to do it for the pleasure rather than as a food source. A small percentage of humanity survived by walling themselves in a city protected by extremely high walls, even taller than the biggest of titans.

Flash forward to the present and the city has not seen a titan in over 100 years. Teenage boy Eren and his foster sister Mikasa witness something horrific as the city walls are destroyed by a colossal titan that appears out of thin air. As the smaller titans flood the city, the two kids watch in horror as their mother is eaten alive. Eren vows that he will murder every single titan and take revenge for all of mankind.

MAL (http://myanimelist.net/anime/16498/Shingeki_no_Kyojin)

https://www.youtube.com/watch?v=XMXgHfHxKVM

Svakako najpopularniji naslov prošle godine.

gile
06-02-14, 23:36
Jel' moguće da je toliko vremena trebalo da neko napravi temu o AoT, samo sam čekao xDD

ZetaZaku
07-02-14, 08:53
Posto citam mangu, nisam osetio potrebu da odgledam i seriju, pogotovu kada sam cuo koliko su razvukli adaptaciju. S obzirom da je sama manga uzasno spora, mogu samo zamisliti koliko je serija spora. Mada neki ljudi su DBZ odgledali sto puta tako da im ovo ne smeta haha.

Latrodectus
07-02-14, 09:53
ja upravo gledam, stigla do 5. epizode i za sada mi super deluje.
Trenutno bar nemam utisak da je razvucena no videcemo :)

vortodox
07-02-14, 10:16
Potpuno razumem zašto su klinci poludeli za serijom. Čitao sam mangu, odgledao nešto serije i završiću je u nekom momentu.
Serija k'o serija je zanimljiva, ali nema neku veliku vrednost.
Kako to obično biva, daj raji šta hoće.

P.S.
Autor nema pojma da crta xD

gile
07-02-14, 17:33
P.S.
Autor nema pojma da crta xD

'bem li ga, meni se dizajn zapravo sviđa xDD

vortodox
07-02-14, 18:42
'bem li ga, meni se dizajn zapravo sviđa xDD

Ja sam prvo mangu čitao i lik stvarno ima problema sa crtanjem... :S Likovi se prokleto ne razlikuju, neretko ne može da potrefi anatomiju likova, linije su mu očajne i najčešće podsećaju na crtanje rahitičnog deteta koje ne ume da napravi jednu običnu liniju nego mora sve da crta iz 435324532 poteza koji su nepotrebni.

Saeba Ryo
07-02-14, 18:49
da crtež je ubi bože u mangi, dok je u animeu ok. mda sama serija je počela odlično i moram priznati da sam se naložio + dobar setting, ali počeli su da tupe i epizoda prođe i ne desi se ništa + cliffhanger i to reše u trenu u narednoj.

gile
07-02-14, 18:50
Mislim konkretno na anime i dizajn u istom, mangu nisam ni pogledao xD
Ovo je u kategoriji "anime", između ostalog :D

vortodox
07-02-14, 18:50
da crtež je ubi bože u mangi, dok je u animeu ok. mda sama serija je počela odlično i moram priznati da sam se naložio + dobar setting, ali počeli su da tupe i epizoda prođe i ne desi se ništa + cliffhanger i to reše u trenu u narednoj.

O mangi sam sve vreme i pričao. Ljudi su komentarisali da su za neke scene morali da sačekaju seriju da bi skapirali ko je šta uradio xD

ShurikN
07-02-14, 19:28
Anime je opusteno mogao da traje 12 epizoda i da pokrije sve. Sto kaze Zoki, 20 minuta drve, jasu konje kroz ravnicu, pricaju sto medjusobno sto u sebi, BUKVALNO se nista ne desi i onda u poslednjih 2 minuta zlo i naopako... I tako polovina epizoda, samo oduzmes konje i smestis ih u naseljeno mesto...
Meni je anime bio solidan, mangu nisam citao (niti nameravam), ali nista vise od toga. Koncept je zanimljiv, setting takodje, to malo misterije sto se provlaci sve vreme mi se mozda najvise i svidelo, cisto da zagolica mastu. Animacija je... sta znam, nije bila losa, nisam primetio da nesto ne valja ili ispod proseka. Veoma malo kvalitetnih likova iiiiiii to je to manje vise.
Treba pogledati, nije da ne bih preporucio, al daleko da je nabolji svih vremena kako ga na mnogim mestima opisase.
Velikodusnih 6.5/10 od mene.

Yuspawn
07-02-14, 19:34
Prosečnom shonen anime fanu ovo i jeste najbolje delo koje je gledao. Zato i toliki hype.

Moje mišljenje : Anime je sasvim solidan, zanimljiv je setting, ima i par zanimljivih likova. Radnja je dosta spora (manga isti problem ima), i nikuda ne ide,sve sto znas posle 2 epizode serije znaces i posle 24.
Likovi stalno ginu ali se nesto posebno ne vezujes za njih, tako da dodjes u situaciju da te je bas briga sto je neko postao fleka na zidu. Muzika u seriji je gotivna.

Joe
08-02-14, 00:02
za jedano shonen naslov ovo je dobro, zanimljiv setting(dzinovi, one masine za veranje i tako to...). pustis epizodu i mozak na ispasu i gledas malo akcije, za to je ovaj anime dobar. mogli su sve u manje epizoda.

Latrodectus
22-02-14, 01:48
Evo zavrsih juce i moram da priznam da mi se dosta svidelo (solidna 8/10) i dovoljno me zanima ceo setting da bih rado pogledala i dodatne epizode i mozda cak i procitala mangu.

Slazem se da malo razvlace, ali nije ni upola bolno kao kod nekih drugih animea, tako da sam prezivela. Ono gde se izgleda ne slazem sa vecinom ovde su likovi :P sto se mene tice, ima nekolicina likova koji su zapravo dosta zanimljivi i cije me price zanimaju. No, kako to obicno biva, glavni likovi su uvek najveci smor, ali ima nekoliko likova sa strane koji su cool.

BTW, koliko je manga poodmakla u odnosu na anime? Tj, da li mi se isplati sada da uzmem da citam u nadi da cu saznati nesto ise, ili da sacekam da prodje jes vremena? I jel se zna kad izlazi sledeca sezona?

Van Hoenheim
22-02-14, 09:14
Evo zavrsih juce i moram da priznam da mi se dosta svidelo (solidna 8/10) i dovoljno me zanima ceo setting da bih rado pogledala i dodatne epizode i mozda cak i procitala mangu.

Slazem se da malo razvlace, ali nije ni upola bolno kao kod nekih drugih animea, tako da sam prezivela. Ono gde se izgleda ne slazem sa vecinom ovde su likovi :P sto se mene tice, ima nekolicina likova koji su zapravo dosta zanimljivi i cije me price zanimaju. No, kako to obicno biva, glavni likovi su uvek najveci smor, ali ima nekoliko likova sa strane koji su cool.

BTW, koliko je manga poodmakla u odnosu na anime? Tj, da li mi se isplati sada da uzmem da citam u nadi da cu saznati nesto ise, ili da sacekam da prodje jes vremena? I jel se zna kad izlazi sledeca sezona?

Najbolje pocni iz pocetka, jer se manga razlikuje po sklopu. Imas prvo napad, pa tajmskip, pa Trost Arc, pa deo sa treniranjem. Ako ne zelis, mislim da je kraj 25-e epizode, pocetak chaptera 34. Mada bi mozda bilo bolje da krenes makar od 30/31. Saznaces nesto vise, mada sa poslednjim brojevima vec pomalo postaje dosadno. Ali, sve u svemu, nema puno brojeva (jeste da je svaki obiman) pa procitaj, nece skoditi.

Lelouch Vi Britannia
22-02-14, 10:44
Сасвим солидан наслов. Заинтригирао ме је довољно да узмеме мангу после да читам. Јесте уме да буде мало спор на неким местима али не смета превише, свако ко ухвати да гледа уживаће у потпуности, а савет је дефинитивно и мангу да почне.

Mau
02-03-14, 13:52
Meni nije serija bila prespora, nekako taman da se ne smorim. Naterala me na razmisljanje. (Cak me nekim cudom cupala iz zimske depresije, go figure.)
Zainteresovana sam da citam mangu.
Iako sam htela svim silama da mi se anime ne dopadne, do kraja me je bas povukla prica.
Od mene ima darezljivih 8.5/10 cak. :o
Tj. ovu ocenu moze da opravda samo ako mi se svidi objasnjenje (koje cekamo).

Geez, the blue balls this anime gave me. XD
A, posto ne znam da li rade spoiler tagovi jos uvek... I'm totally gay for the blonde. Ko je gledao, skontace. :o

Hoklica
02-03-14, 14:59
Mene ovo smorilo posle par epozoda.. likovi tupavi. a i ovi titani su nesto najgluplje sto je ljudski mozak smislio.

Latrodectus
04-03-14, 14:26
Guys! Do something! Pocinjem da fangirl-isem, a to za mene nikad nije dobro :P krenula sam i mangu da citam i sad sam se skroz navukla :S a i za mene je retko da se navucem na nesto sto je ovoliko popularno :P

Ja sam trenutno totally straight for Erwin, mada Mau, nije da te ne razumem ;) although that's so messed up! haha!

Van Hoenheim
05-03-14, 08:10
Captain Levi solos. :cool: Ali da, Erwin je super lik. :)

Latrodectus
05-03-14, 16:19
Sad kako napredujem u mangi, Jean mi se sve vise i vise svidja. Deluje mi da on ima najzanimljiviji character development i generalno mi je super sto je kontra Erinovoj brzopletosti.

Van Hoenheim
08-03-14, 07:00
Meni je Eren ubedljivo najsmoreniji lik u seriji. Jos od prve epizode.

Van Hoenheim
08-03-14, 16:36
Konacno dobar chapter! Ako ne odustane od ovog puta, serija ce biti odlicna.

P.S Ako citamo mangu, mislim ako ima ljudi, hocemo da otvorimo temu tamo, pa da pisemo? Jer druga sezona ce ko zna kada, buduci da chapteri izlaze jednom mesecno.

Latrodectus
08-03-14, 22:32
E ajde da otvorimo manga temu. Ako imas vremena, please ti to uradi jer se spremam za put sutra :P a komentare za Erena cu onda ostaviti za tamo :)

BTW, tek sam procitala 5. volume tako da moramo da pazimo na spojlere van serije.

Van Hoenheim
08-03-14, 22:44
Vazi. :D Stavljacemo u spojlere novije chaptere ili cemo vec smisliti nesto. :D

PS. Srecan put. :)

Serious.D.Tomo
28-07-14, 17:27
Odgledo sam sve epizode i serija ok a sto se tice mange poce cu citat od onog dela kad se pojavi zenski Titan.