Kako čitate knjige?

Označeno: , ,

Ova tema sadrži 9 odgovora, ima 7 glasova i poslednji put je ažurirana od strane  Vortodox 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 10 (od 10 ukupno)
  • Autor
    Članci

Vortodox
    Glavni majstor

Kako čitate knjige?

• U papiru 40%, 4 votes
      4 votes
      40%
      4 votes - 40% of all votes
    • Čitač elektronskih knjiga 40%, 4 votes
      4 votes
      40%
      4 votes - 40% of all votes
    • Audio knjige 20%, 2 votes
      2 votes
      20%
      2 votes - 20% of all votes
    • Telefon 0%, 0 votes
      0 votes

0 votes - 0% of all votes
    Total Votes: 10
    Voters: 6
    3. septembra 2018.

Only registered users can vote. Login to vote.

Vremena se menjaju, kao i stilovi života, pa se to odnosi i na čitanje knjiga. Kako vi najviše čitate knjige danas?

OT:
    Ja sve ređe čitam knjige u papiru, a sve češće slušam audio knjige ili ih čitam na NOOk-u. Inače, Nook me je u velikoj meri oduševio jer sam shvatio da mi u velikoj meri prija za oči.

• Ova tema je promenjena 3 meseci, 2 sedmice ranije od strane  Vortodox.

Gauldoth
    Učesnik

Skoro iskljucivo elektronske knjige. Uglavnom citam u nekom vidu transporta, a onda je neuporedivo zgodnije ne vuci papirne.
    I dalje mi smeta sto se ne vidi omot u elektronskoj varijatni 🙂
    Nisam poceo sa audio knjigama, ali racunam da je to sledeci korak.

Vortodox
    Glavni majstor

Audio knjige su jako korisne kada si u prevozu, kad šetaš ili kad radiš nešto što ne zahteva punu pažnju. Ja sam dok snimam materijale kamerom dosta toga preslušao.

LadyMusashi
    Učesnik

Ili elektronski (uglavnom, jer većina kniga nije prevedena) ili u papiru. Audio knjige slušam retko i to samo ako sam već pročitala knjigu ili paralelno sa čitanjem. Ne mogu da se koncentrišem na slušanje.

Superman
    Učesnik

Stručne knjige uglavnom elektronski(laptop ili e-book reader) jer je tako mnogo jeftinije, a ostale knjige u pisanom obliku.
    Uz e-book reader sam dobio neke audio knjige, ali ih nikad nisam slušao.

Vortodox
    Glavni majstor

Stručne knjige uglavnom elektronski(laptop ili e-book reader) jer je tako mnogo jeftinije, a ostale knjige u pisanom obliku.
    Uz e-book reader sam dobio neke audio knjige, ali ih nikad nisam slušao.

O isplativosti neću ni da govorim. Recimo samo da sam blizu 500 Eur. uštedeo prilikom izrade master rada…

Mau
    Učesnik

Kao sto pomenuh vec, koristim audiobooks. I’m blind but i’m a good listener. XD
    Jedno vreme sam pozajmljivala drugov Kindle, sa kojim uspem da citam max 2h, ali onda moram da prespavam bas bas jaku migrenu. Sada imam Kindle app, cisto za ukras. XD

Koristim ovaj app za audiobooks: Free Audiobooks Android App

Koristi LibriVox bazu knjiga, ali iz nekog razloga je audio boljeg kvaliteta (imam i LibriVox app).

Yuspawn
    Glavni majstor

Najvise volim papir. Onda ebook reader . Ne volim audio knjige i citanje na kompu ili telefonu.

lejla
    Učesnik

Samo papir. I am old fashion 😀 Pokušala audio, pokušala i na mobitelu i laptopu – nije to za mene. Nemam taj osjećaj uživanja kao kad držim knjigu u rukama i listam stranice.

Vortodox
    Glavni majstor

Kad budeš imala priliku, probaj neki od čitača kao što su Kindle i Nook. Najbolja zamena za papir kad si na putu i sl.

Gledanje 1 članaka - 1 do 10 (od 10 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.